افتتاح یک کسب و کار جدید کار ترسناکی است. کارآفرینان تازه کار با مسائل بیشماری روبه رو می شوند: مسائل حقوقی، مالی، بازاریابی، ارتقای محصول، مالکیت معنوی، منابع انسانی و…، این فهرست بی انتها است. بسیاری از کارآفرینان تازه کار با این مسائلی که باید پیشتر از آنها آگاه باشند، مغلوب می شوند.

 

🎈 ۱- برای کسب و کار خود نام تجاری خوبی انتخاب کنید

یافتن نام صحیح برای کسب و کارتان می تواند تاثیر فوق العاده ای در موفقیت تان داشته باشد. نام اشتباه ممکن است به موانع کاری بزرگی منتهی شود.

در اینجا چند نکته مختصر برای نام گذاری کسب و کارتان ارائه شده است:

• از انتخاب نام هایی که تلفظ سختی دارند، خودداری کنید.

• اسمی انتخاب نکنید که رشد شرکت تان را محدود کند.

• پیرامون نام های پیشنهادی در اینترنت جست وجو کنید.

• برای وب سایت تان ( در صورت ایجاد سایت) دامنه مناسبی انتخاب کنید.

• درخصوص نام های تجاری ثبت شده جست وجوی همه جانبه ای داشته باشید.

• مطمئن شوید که هم خودتان و هم کارمندان تان از گفتن و شنیدن این نام خوشحال می شوید.

• پنج نام بالقوه انتخاب کرده و سپس تک تک آنها را با کارمندان بالقوه، شرکا و سرمایه گذاران در میان بگذارید.

 

🎈 ۲- روی تولید یک محصول عالی تمرکز کنید – اما توزیع آن را به تعویق نیندازید

اگر می خواهید کارتان را آغاز کنید، کالا و خدمات تان حداقل باید خوب باشد. بایستی محصول و خدمات تان به نحوی مشخص و تاثیرگذار از سایر رقبای تان متمایز باشد. همه چیزهای دیگر تابع این قانون است. وقت تان را تلف نکنید و به محض آماده شدن محصول آن را روانه بازار کنید، چراکه بازخورد مشتریان یکی از بهترین راه ها برای ارتقای محصولات و خدمات است، اما پیش از هر چیز دیگر باید محصولی داشته باشید که ماندگاری کافی را برای شروع کار داشته باشد.

 

🎈 ۳- به یک فروشنده ماهر بدل شوید

اگر خواهان موفقیت کسب و کارتان هستید، باید به یک فروشنده قهار تبدیل شوید. شما باید توانایی لازم را برای ارائه کسب و کار خود به مشتریان، سرمایه گذاران بالقوه و کارمندان پتانسیلی داشته باشید. باید تمرین کنید. باید مهارت های خود را تقویت و اصلاح نمایید. بازخوردها را دریافت کنید. باید برون گرا باشید. اعتماد به نفس خود را به نمایش بگذارید. مثبت گرا باشید. قابل اعتماد باشید. باید در دسترس بوده و ارتباط خود را حفظ کنید. برای فروش درخواست کنید و گوش شنوایی داشته باشید.