امروز: جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
فهرست مشاغل
تاريخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۶:۰۱ ب.ظ

inیعرصه مسئولیت محل جولان سلایق شخصی نیست

به گزارش بابل آنلاین، حجت‌الاسلام عباس باباییان در مراسم تودیع و معارفه بخشدار بابل‌کناربا اشاره به اینکه، تعامل بین دهیاران و شوراها عامل مهم ترقی منطقه خواهدشد، بیان داشت: مهمترین وظیفه بخشدار جدید ایجاد تعامل بین دهیاران و شوراها و عدم از هم گسیختگی و تک ‌روی بودن آنهاست همه باید اطاعت‌پذیر باشند، زیرا مدیری که نتواند این همدلی را در مجموعه خود ایجاد کند مدیر موفقی نخواهد بود.

این مسئول ادامه داد: این منطقه از مشکلات زیادی در رنج است که تنها با اتحاد بین مجموعه دولتی و حرکت‌های اقتصادی و فرهنگی حل می‌شود.

امام جمعه بابل‌کنار خاطرنشان کرد: مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی خدمت به نظام، مردم، ارزش‌های اسلامی و اقتصاد مردم است.

حجت‌الاسلام باباییان تصریح کرد: مسئولیت چیزی نیست که کسی بخواهد با در اختیار گرفتن آن سوء استفاده کند بلکه کسی که مسئولیت پذیرفت باید پاسخگو خدا و مردم بوده و تمام ساعات عمری که تلف کرده را جوابگو باشد.

این مسئول با انتقاد شدید از کارشکنی‌های تنگ ‌نظران افزود: بعضی‌ها از تزلزل قدرت خود می‌ترسند و گمان می‌برند امام جمعه جایگاه آنها را خدشه‌دار می‌کند و این نهایت سبک‌سری  است در این نظام همه مسئولند اما جایگاه ولایت برترین جایگاه است و همه باید در صدد توسعه بخش باشیم و از تفرقه‌دوری کنیم.

امام جمعه بابل‌کنار درادامه: تعریض جاده، گازرسانی، پیگیری پروژه بیمارستان و برگزاری همایش توسعه فرهنگی اقتصادی بابل‌کنار حاصل پیگیری  اساسی ستاد نماز جمعه در بابل‌کنار بوده که با اتحاد و همدلی می‌توان شاهد رفع مشکلات عدیده موجود در بخش و منطقه باشیم.

وی همچنین از عدم کنترل مناسب مسئولان انتقاد کرد و گفت: با توجه به اینکه اعمال و مسئولیت مسئولان رصد نمی‌شود کاستی‌ها کمتر دیده شده و موفقیت چشمگیری حاصل نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه ساده ‌انگاری مشکلات مردم و جامعه، خیانت به مردم است، افزود: باید با برنامه‌ریزی مدون و اثرگذار بتوانیم مشکلات مردم را حل کنیم، مردم به ما رای اعتماد دادند تا مشکلات آنها حل شود بی‌توجه‌ای و ساده‌انگاری نسبت به مشکلات مردم و جامعه خیانت به مردم است.

این مسئول تصریح کرد: اینکه شخصی دیندار باشد اما از سیاست چیزی نداند و بر کرسی مسئولیت بنشیند خیانت است و باید پاسخگو باشد، دیانت در کنار سیاست به درد مسئولیت می‌خورد.

باباییان ادامه داد: غفلت و بی‌توجه ‌ای نسبت به توسعه و فرهنگ مردم و جامعه آن هم در شرایطی که تمام قدرت‌های مستکبر جهان در مقابل کشور ما ایستاده‌اند غیرقابل پذیرش و بخشش است.

این مسئول بابیان اینکه باید از حداکثر ظرفیت موجود در دولت تدبیر و امید استفاده کرد ، گفت: قانون اساسی و نظام ما ولایی است اینکه مدعی قانون باشیم ولی از قانون به نفع خود سوءاستفاده کنیم امری قبیح است، باید به قانون عمل شود نه اینکه براساس سلایق شخصی از آن بهره جست، امروز مردم ما درایت و عقلانیت دارند و اوضاع مسئولان را رصد می‌کنند.

امام جمعه بابل‌کنار خاطرنشان کرد: منطقه بابل‌کنار نقاط ضعف و مثبت زیادی دارد که باید برای توسعه منطقه به آن توجه ویژه شود و در این چشم‌انداز توسعه به حمایت و دلسوزی همه مسئولان و دستگاه‌های اداری نیاز داریم.
این مسئول درپایان اشاره به اینکه عرصه مسئولیت محل جولان سلایق شخصی نیست، بیان داشت: اگر کسی بخواهد یکه‌ تاز میدان بوده و در فکر جریانات سیاسی و حزبی باشد موفق نخواهد شد، چه بسا از اول انقلاب به دلیل اینکه مسئولان درگیر جریانات سیاسی شدند آسیب دیدیم، مسئولیت جای سیاسی بازی و باند بازی نیست، موفقیت تنها در خدمتگزاری خالصانه به مردم میباشد.

برچسب ها:

نظرات کاربران